Poradnik - Drewniany dom energooszczędny

Domy energooszczędne wyróżnia wysoka izolacyjność oraz niski współczynnik przenikania ciepła. Dzięki temu możliwe jest zaoszczędzenie energii potrzebnej do ogrzewania domu zimą, natomiast latem można cieszyć się przyjemnym chłodem.

Produkowane przez nas domy drewniane są wysoce energooszczędne. W zależności od grubości konstrukcji ścian zewnętrznych posiadają współczynnik termoizolacyjności od 0,3 W/(m²xK) dla budynków letniskowych do 0,1 W/(m²xK) dla domów całorocznych (normatywny współczynnik ściany w budynkach pasywnych).

Ponadto odeszliśmy od niezdrowych standardów budownictwa jak papa, styropian czy płyty OSB. Za to stosujemy tylko materiały ekologiczne, energooszczędne i dyfuzyjne (wiór osikowy, wełna mineralna, płyta Fermacell).

W naszych domach stosujemy również szereg energooszczędnych rozwiązań, takich jak wełna mineralna (25 cm), drewniane okna (szyba 1,0), ocieplane, drewniane drzwi i znakomity fundament – niejako „piec akumulacyjny”- firmy Legalett.

Ponadto warto rozważyć możliwość wyposażenia domu w dodatkowe instalacje, które uczynią go jeszcze bardziej energooszczędnym. Mogą to być np.:

  • pompy ciepła – dzięki nim można wykorzystać energię, np. z gruntu, do wytworzenia ciepłej wody
  • kolektory słoneczne – pochłaniają odnawialną energię słoneczną zamieniając ją w energię cieplną
  • rekuperacja – instalacje wentylacyjne pozwalają na odzysk ciepła
  • turbiny wiatrowe – elektrownie przydomowe cieszą się coraz większą popularnością

Duże znaczenie ma również wielkość, kształt budynku, ilość pięter oraz szereg innych czynników. Domy drewniane mogą więc nie tylko efektownie wyglądać i mieć wyjątkowy klimat, ale pozwalają również żyć oszczędnie oraz w zgodzie z naturą.

[dom energooszczędny]

wszystkie porady

Wykonane przez derwi.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011-2019 - SENDOM.pl
Ul. Partyzantów 10c, 83-430 Stara Kiszewa • tel: +48 512768060 fax: 58 687 66 18
Znalezienie odpowiedniego, wymarzonego domu bywa zajęciem niezwykle czasochłonnym. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego też oferujemy Państwu swoją pomoc. Dajemy Państwu do dyspozycji produkty najwyższej jakości. Całkowicie wykończone z zewnątrz, w dwóch wariantach wykończenia wnętrz: podstawowym i deweloperskim „pod klucz". Przykładamy szczególną wagę do detali, wykończeń nadających wyjątkowy charakter i styl.